اختلال عملکرد در مردان و کاهش باروری در زنان با مصرف سس انار

تحقیقات انجام شده در سال 2014 نشان داده است که نوشیدن آب انار و سس انار ممکن است کیفیت و تحرک اسپرم را افزایش دهد. تحرک حرکتی است که اسپرم برای رسیدن به تخمک به آن نیاز دارد.

استقامت و عملکرد ورزشی
بر اساس یک منبع معتبر در سال 2018، ترکیبات موجود در انار و سس انار ممکن است به بهبود عملکرد ورزشی و کمک به ریکاوری پس از ورزش کمک کند.

در تحقیقی در سال 2019، دوچرخه سوارانی که انار و سس انار مصرف می کردند، نسبت به کسانی که انار مصرف نمی کردند، زمان بیشتری طول کشید تا به نقطه خستگی برسند.

دیابت
در خاورمیانه، مردم به‌طور سنتی انار و سس انار  را یک گیاه دارویی و درمان دیابت می‌دانند و برخی شواهد این موضوع را تأیید می‌کنند.

برخی از تحقیقات قدیمی تر منبع معتبر نشان می دهد که فعالیت آنتی اکسیدانی موجود در انار و سس انار می تواند برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید باشد. به طور خاص، شواهدی وجود داشت مبنی بر اینکه ترکیبات موجود در انار می تواند به کاهش سطح گلوکز خون ناشتا کمک کند.

با این حال، یک منبع مورد اعتماد در سال 2020 نشان نداد که عصاره انار برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 فوایدی داشته باشد.

یک انار حاوی حدود 39 گرم منبع مطمئن قند است. اگر فرد مبتلا به دیابت مایل به مصرف آب انار است، باید این کار را در حالی انجام دهد که سطح گلوکز خود را در محدوده مورد توافق با پزشک حفظ کند.

التیام زخم
برخی از محققان منبع معتبر از گل و عصاره انار و سس انار  برای بهبود زخم ها استفاده کرده اند و به کاهش قابل توجهی در اندازه زخم های درمان شده به این روش اشاره کرده اند.

آنها همچنین مشاهده کردند که ساختار پوست جدید به خوبی شکل گرفته است و سلول های التهابی کمی در آن ناحیه وجود دارد.

این آزمایش شامل نوشیدن آب انار نبود، اما شواهد دیگری از خواص درمانی انار و سس انار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *